Porsche Timisoara Cariere

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

  1. Cariera
  2. Tehnician auto (f/m/d)
31.07.2023
Tehnician auto

Trăim într-o lume aflată în continuă mișcare, în care oamenii încearcă permanent să își extindă orizonturile. Pentru a le susține visurile, noi le oferim cele mai performante soluții de vânzare, finanțare și mentenanță, în calitate de furnizor de top de servicii de mobilitate la nivel global. Te așteptăm în echipa noastră. GOT THE DRIVE?

Tehnician auto (f/m/d)

RESPONSABILITATILE TALE
· Supravegherea realizarii lucrarilor de reparatie si intretinere rapid si conform cerintelor din contractul de reparatie, la standardele de calitate indicate si cerute de catre producator
· Informarea sefului de atelier despre abaterile productivilor cu privire la disciplina, respectarea procedurilor de lucru, asigurarea curateniei, precum si a eficientei muncii;
· In cazurile speciale efectueaza proba de drum impreuna cu consilierul si clientul pentru diagnosticarea defectiunilor si formularea solicitarii de reparatie;
· Efectueaza inspectia si controlul final al calitatii, al termenelor de finalizare a reparatiilor;
· Controlul continutului contractului de reparatie, in vederea intocmirii in mod corect a facturii;
· Evaluarea sigurantei de functionare si comportament in trafic ale autovehiculului in cadrul contractului de reparatie;
· Informarea sefului de atelier cu privire la starea echipamentelor si a sculelor speciale si notificarea imediata in cazul lipsei sau deteriorarii acestora, precum si a expirarii termenului de verificare metrologica;
· Sustinerea angajatilor productivi in cadrul emiterii diagnosticului si a lucrarilor dificile;
· Aprobarea necesarului de piese, materiale si manopera solicitate pentru efectuarea reparatiilor;
· Recomandari privind penalizarea sau recompensarea personalului productiv, in functie de calitatea lucrarilor efectuate;
· Prelucrarea reclamatiilor din punct de vedere al reparatiei si elaborarea masurilor necesare pentru imbunatatirea calitatii reparatiei si prevenirea reparatiilor repetate;
· Informarea sefului direct asupra oricaror probleme aparute in atelier;
· Evitarea reparatiilor repetate si incomplete cu ajutorul diagnosticarii si procesarii comenzilor;
· Preluarea directa a revenirilor si a cazurilor dificile;
· Asistarea consilierilor de service si a mecanicilor la solutionarea problemelor dificile;
· Asigurarea protejarii autovehiculelor aflate in reparatie si a bunurilor clientilor aflate in acestea;
· Efectuarea si mentinerea evidentei probelor de drum;
· Informarea productivilor cu privire la solutiile tehnice/informarile/actiunile producatorului;

PROFILUL TAU
· Studii tehnice absolvite sau in curs
· Orientare catre client
· Aptitudini de comunicare si integrare;
· Competente cognitive (abilitati de invatare, planificare si organizare)
· Competente personale (deschidere, initiativa, angajament si perseverenta)
· Vechime in domeniul auto de minim 3 ani
· Etica profesionala (seriozitate, confidentialitate)
· Aptitudini de comunicare, integrare si negociere
· Limba straina

CE ÎȚI OFERIM

•         Dezvoltarea profesională a oamenilor care ne împărtășesc valorile

•         Oportunități de promovare în companie. Tu ești cel care stabilește ritmul în care te vei dezvolta profesional

•         Salariu atractiv și bonusuri în funcție de performanță

•         O atmosferă de lucru plăcută și o echipă motivată și eficientă

Porsche Timisoara
307200 Ghiroda, Jud Timis
Calea Lugojului 136
Telefon +40 256 408 000